17-4PH nafta ja gaasi jaoks: klapivarred, pumba võllid ja kaevupea
Oct 27, 2026
17-4PH roostevaba teras nafta ja gaasi jaoks 2026|Hind, spetsifikatsioonid ja tarnija
17-4PH (UNS S17400) teenib oma koha nafta ja gaasi valdkonnas, kuna see tarnib ligikaudukolm korda suurem voolavuspiir 316L murdosa niklisulami maksumusest. Klapivarraste, pumba võllide ja kaevupea trimmi puhul on see kogu ärijuhtum.
Üks reegel tühistab kõik teised selle hinde otsused:H₂S (hapu) teenuses tuleb NACE MR0175 / ISO 15156-3 järgi tarnida 17-4PH seisukorras H1150D (kahekordne vananemine), mille väärtus on väiksem või võrdne 33 HRC. H900, H1025 ja H1075 diskvalifitseeritakse.Tüvi, mis on määratud "17-4PH" ilma tingimuseta, on mittevastavus, mis ootab juhtumist.
Kaks rasket piirangut meeldejätmiseks:
- Ärge kasutage 17-4PH avamere klapivarre jaoks, mis puutuvad kokku merekeskkonnaga- välise kloriidi pinge-korrosioonipragunemine on tõeline rike, mida värv ei fikseeri. Valige 2507 dupleks, 6Mo või niklisulam.
- Hooldusaken on ligikaudu –40 kraadi kuni +315 kraadi.Üle selle liikuge juurdeInconel 718.
Osta see baariksASTM A564 / ASME SA-564(või sepisedASTM A705 / SA-705), vanuses kuniH1150D, koos anET 10204 3.2 MTRja100% kõvaduse kontrolliga haputeenuse tellimuse puhul.
Miks 17-4PH ja kuhu see tegelikult sobib?
17-4PH on martensiitsene sademekavastuv roostevaba teras - umbes 17% Cr, 4% Ni, 4% Cu, millele on lisatud Nb/Ta. Laagerdate seda madalal temperatuuril (480–621 kraadi), et jõudu saada, ja jõud tulebilmatavapärase 13Cr (410) martensiitse roostevaba terase rabe, raskesti keevitatav käitumine.
Naftas ja gaasis tasub see kombinatsioon ära osade puhul, mis peavad hoidma survet, vastu pidama erosioonile ja taluma toodetud vedelikke, mis ei ole agressiivselt hapud:
|
Komponentide klass |
Tüüpilised osad |
Miks 17-4PH |
|
Klapid |
Varred, kuulid, istmed, väravad, kaunistused |
Tugevus + kulumiskindlus; ferromagnetiline, nii et MPI töötab |
|
Pumbad |
Varred, kolvid, varrukad |
Kõrge väsimustugevus, hoiab dimensiooni pärast vananemist |
|
Kaevupea / jõulupuu |
Riidepuud, tornid, kapotid, rummud, adapterid |
Tugevus mõõdukate kuludega vs Inconel |
|
Süvendusauk |
Torud, alamtorud, testimisriistad, BOP komponendid |
SCC vastupidavus H1150D-s; hea sitkus |
|
Kinnitusvahendid |
Naastud, poldid (mitte B7 asendamine, kui see on lubatud) |
Kõrge tugevuse ja suuruse suhe |
See on kulutõhus kesktee: tugevam kui mis tahes austeniit roostevaba teras, odavam kui Inconel 718 või 925 ja palju paremini valmistatav kui 410.

17 4PH standardid (ASTM / ASME / API / NACE / ISO)
Täpsustage standard ja redaktsioon igal ostutellimusel. Omaduste miinimumid ja testimissagedus erinevad kaubanduslike ASTM-klasside ja rangemate AMS-i kosmosesõidukite spetsifikatsioonide vahel – sama nominaalseisundi korral.
|
Toote vorm / sektor |
Esmane standard |
Märkmed |
|
ASTM A564 / A564M (tüüp 630) |
Määratleb tingimuse A ja H900–H1150 miinimumi |
|
|
ASTM A693 |
Paralleelsete omaduste tabelid lamedate toodete jaoks |
|
|
ASTM A705 / A705M |
Kaevupea rummud, riidepuud, tornid |
|
|
Valandid |
ASTM A747 (CB7Cu-1 / CB7Cu-2) |
Valatud ekvivalent, sarnane vananemisreaktsioon |
|
ASME ekvivalendid |
SA-564, SA-693, SA-705 |
Kooditempliga surveseadmetele |
|
Lennundusbaar / sepised |
AMS 5643 / 5622 |
Rangem keemia + partii kontroll |
|
Haputeeninduse kvalifikatsioon |
NACE MR0175 / ISO 15156-3 |
Kõvaduslagi seisukorra järgi |
|
Ülemine varustus (üldine) |
NACE MR0103 / ISO 17945 |
Täiendab MR0175 |
|
Kaevupea ja jõulupuu |
API 6A |
Materjal + PR reitinguraamistik |
|
Torujuhtme ventiilid |
API 6D |
Klapi spetsifikatsioon |
|
Keermestatud ühendused |
API 7-2 |
Pöörlevate õlgadega keermeprofiilid |
|
Maa-alused kaitseklapid |
API 14A |
Puuraugu turvavarustus |
|
Poldid |
API 20E |
Kaevude seadmete sulamist poldid |

Keemiline koostis (ASTM A564 / A693, massiprotsent) – iga MTR peab esitama lähtetaseme:
|
C |
Kr |
Ni |
Cu |
Nb+Ta |
Mn |
Si |
P |
S |
|
Väiksem või võrdne 0,07 |
15.0–17.5 |
3.0–5.0 |
3.0–5.0 |
0.15–0.45 |
Väiksem või võrdne 1,00 |
Väiksem või võrdne 1,00 |
Väiksem või võrdne 0,040 |
Väiksem või võrdne 0,030 |
Mittekaubeldav: NACE MR0175 / ISO 15156 haputeenuse reegel
See on kõige olulisem rakendusreegel 17-4PH naftas ja gaasis. Vesiniksulfiidi (H₂S) keskkondades saate seda tehamittevali tugevaim tingimus. Kõrgem kõvadus on otseses korrelatsioonis vastuvõtlikkusega sulfiidpinge lõhenemisele (SSC).
NACE MR0175 / ISO 15156-3 komplektid amaksimaalse kõvaduse ülemmäär - 33 HRC 17-4PH jaoks– ja piirab vastuvõetavaid tingimusi:
|
Seisund |
Vananemine |
Kõvadus (nominaalne) |
Haputeenuse staatus NACE MR0175 alusel |
|
H900 |
480 kraadi / 1 h |
40–47 HRC |
Ei ole vastuvõetav |
|
H1025 |
550 kraadi / 4 h |
34–42 HRC |
Pole vastuvõetav (minimaalne nimiväärtus ületab 33 HRC) |
|
H1075 |
580 kraadi / 4 h |
31–38 HRC |
Ei ole vastuvõetav |
|
H1150 |
620 kraadi / 4 h |
28–37 HRC |
Aktsepteeritav *juhtumipõhiselt*, tuleb kontrollida kõvadust Vähem kui 33 HRC või sellega võrdne |
|
H1150D |
620 kraadi / 4 h × 2 (kahekordne vanandamine) |
Väiksem või võrdne 33 HRC |
Tingimusteta vastu võetud |
|
H1150M |
760 kraadi + 620 kraadi |
Väiksem või võrdne 33 HRC |
NACE poolt heaks kiidetud, maksimaalne elastsus |
Hapu teenuse jaoks määrake H1150D. Mitte H900. Mitte H1150 "kui pole kontrollitud."Kahekordse vananemise tsükkel täpsustab mikrostruktuuri ja hoiab kõvadust 33 HRC juures või alla selle kõigi tootevormide ja sektsioonide suuruste puhul – just see on see, mida Code keha võtab võitluseta vastu.

H1150D miinimumomadused (ASTM A564 / NACE alusel)
|
Kinnisvara |
Minimaalne |
|
Tõmbetugevus (Rm) |
860 MPa (125 ksi) |
|
0,2% voolavuspiir (Rp0,2) |
725 MPa (105 ksi) |
|
Pikendamine |
16% |
|
Kõvadus |
Väiksem või võrdne 33 HRC |
|
Charpy V-sälk @ −6 kraadi |
Suurem või võrdne 60 J |
|
Charpy V-sälk @ −46 kraadi |
Suurem või võrdne 27 J |
Kõvaduse kontrollimise õppetund
Tõsises hapugaasiväljas (≈27% H₂S, kloriid kuni 80 000 mg/l) ebaõnnestus 15 kuu jooksul üheksa 185 NACE-ga ühilduvast klapivarrest. Varred määrati H1150plussH1150D. Kui ebaõnnestunud materjali mõõdeti, tuli kõvadus tagasiC32–C33 - üle C22–C30 esitatud veski sertifikaadid.
Materjal oli õige. Spetsifikatsioon oli õige. Kontrollimise distsipliin ei olnud. Sellepärast nõuavad operaatorid nüüd100% kõvaduse kontroll vastavalt ASTM E18ja täielikud veski katsearuanded iga haputeenuse tellimuse kohta.
Avamere hoiatus
17-4PH on tavaline klapivarre materjalkaldalja madala temperatuuriga süsinikterasest korpusega ventiilid. On küllmittejaoks välja pakutudavamere klapivarred: merekeskkonnas on väline kloriidi pingekorrosioonipragunemine tõeline rike ja katmine seda ei leevenda. Avamerel töötamiseks on vastuseks erinev sulamite perekond - 2507 dupleks (UNS S32750), 6Mo (254SMO, UNS S31254) või niklisulam – see ei erine 17-4PH seisukorrast.
"NACE sertifikaati" pole
Erinevalt CE-märgisest või API monogrammist on olemaskolmanda osapoole NACE sertifikaat puudubkomponendi jaoks. NACE MR0175 / ISO 15156 vastavus on tootja deklaratsioon, mida kinnitavad jälgitavuse dokumendid:
- MTR-id(EN 10204 3.1 või 3.2) keemia, kuumtöötluse rekordi ja kõvaduse tulemustega, mis on jälgitavadtegeliktarnitud osa;
- WPQR-idmis tahes keevisõmblused vastavad NACE kõvaduse piiridele PWHT-järgses seisundis;
- A kirjutatudvastavusavaldustootjalt.
17-4PH rakenduste komponent Deep-Dive

Klapi varred
Varred kannavad endas varre pöördemomenti, kapoti koormust ja sageli ka rõhu . 17-4PH sisendist tulenevat tõukejõudu.H1025on tavaline vaikeseademittehapukõrgsurvevarred (hea tugevuse ja sitkuse tasakaal). sissehaputeenus, see onAinult H1150D.
- Tüüpilised varre läbimõõdud: 20–100 mm (¾–4 tolli), pikkused 200–800 mm.
- API 6D / API 6A klapid; klapi materjali spetsifikatsioonis välja kutsutud varre materjal.
- Ferromagnetiline – ASTM E709 kohane magnetosakeste kontroll (MPI) töötab otse. 316 tüve ei saa samamoodi MPI-ga määrata.
- Kriitiline viga, mida tuleb vältida: "17-4PH tüvi" määramine ilma tingimuseta, seejärel H900 (40+ HRC) vastuvõtmine – mis onnõuetele mittevastavhapu teenindamiseks ja liiga kõvaks paljude istme/keerme detailide jaoks.
Pumba võllid
Võllid vajavad pärast vananemist väsimustugevust ja mõõtmete stabiilsust. Masin sisseTingimus A(pehme, ~30–33 HRC), siis vanus.
- Tüüpilised läbimõõdud: 30–150 mm; pikkused 1-6 m.
- H1025 on maa- ja mittehapupumpade tavaline töökohustuste täitmise tingimus; H1150D hapu (nt toodetud vesi, hapu tooraine) teenuste jaoks.
- Mereveega määritud või toormereveepumbad: 17-4PH onmitteparempoolse varre materjal - PREN ≈ 17, 304 lähedal. Kasutage 2205 dupleksi või niklisulamit. Piiriks on kloriidisisaldus ja stagnatsioon, mitte ainult pumba töö.
Kaevupea ja jõulupuu komponendid
Riputid, tornid, kapotid, rummud ja adapterid vastavad API 6A rõhuklassidele. Need on peaaegu alatisepistatud vastavalt ASTM A705 / SA-705, seejärel kahekordselt vanandatakse kuni H1150D iga hapu kokkupuute jaoks.
- Sepistamismaterjali läbimõõt tavaliselt 100–600 mm; valmis töödeldud raskused ~20 kg kuni mitmesaja kg.
- Avamere jaoks on sageli nõutav NORSOK M-650 kvalifikatsioonsepised(märkus: see on sepised, mitte ülaltoodud avamere tüve kloriidi SCC piirang – erinev rikkerežiim).
- Üle ~315 kraadi või HPHT kaevudes tõusevad insenerid Inconel 718-le; 17-4PH tugevus ja korrosioonikindlus halvenevad mõlemad laest mööda.
17-4PH nafta- ja gaasiteenistuse mehaanilised omadused
|
Seisund |
Tõmbetugevus (MPa) |
Tootlus (MPa) |
Pikk. % |
Kõvadus |
NACE hapu |
|
H900 |
Suurem kui 1310 või sellega võrdne |
Suurem kui 1170 või sellega võrdne |
Suurem kui 10 või sellega võrdne |
40–47 HRC |
Ei |
|
H1025 |
Suurem kui 1070 või sellega võrdne |
Suurem kui 1000 või sellega võrdne |
Suurem kui 12 või sellega võrdne |
34–42 HRC |
Ei |
|
H1150 |
Suurem kui 931 või sellega võrdne |
Suurem kui 724 või sellega võrdne |
Suurem kui 16 või sellega võrdne |
28–37 HRC |
Juhtumipõhiselt |
|
H1150D |
Suurem kui 860 või sellega võrdne |
Suurem või võrdne 725-ga |
Suurem kui 16 või sellega võrdne |
Väiksem või võrdne 33 HRC |
Jah (tingimusteta) |
Disaini juhised:H1025 on tasakaalustatud vaikeseade mittehapude klapi trimmi ja pumba võllide jaoks. H1150D on hapu jaoks kohustuslik. H900 kuulub ainult kuivadesse, mittesöövitavatesse, tugevuskriitilistesse osadesse (täiturmehhanismi tihvtid, mittemärgunud konstruktsioonitarvikud) – mitte kunagi märja või hapu komponentidesse.
17 4PH ümarriba varude suurused ja kaal
Ümarlatt on varte ja võllide jaoks domineeriv lähteaine. Allolev tabel on tegelikud H1150D kaaluandmed (kg lineaarmeetri kohta) – kasutage seda toormaterjali suuruse määramiseks ja materjali maksumuse hindamiseks enne töötlemist.
|
Läbimõõt (mm) |
kg/m |
Läbimõõt (mm) |
kg/m |
|
25.4 |
4.2 |
101.6 |
64.7 |
|
31.75 |
6.2 |
114.3 |
80.3 |
|
38.1 |
9.2 |
127 |
100 |
|
44.45 |
12.1 |
152 |
147 |
|
50.8 |
16.2 |
203.4 |
261 |
|
57 |
19.9 |
254 |
402 |
|
63.5 |
25.0 |
305 |
580 |
|
76.2 |
36.8 |
355.6 |
797 |
|
91 |
52.2 |
- |
- |
Baarivarud on tavaliselt saadaval alatesØ 6 mm kuni 800 mm(ASTM A564); valuplokkide/astmete sepistamine läbimõõduga 600 mm ja üle selle. Pikkused tavaliselt 3–6 m, soovi korral lõigatakse pikkusesse.
Hinnamoodul 17-4PH – suuruse ja kaalu järgi (2026)
Kõik allolevad arvud on2026. aasta soovituslikud eelarvevahemikud, EXW/FOB, ühest tükist kuni väikese osani, mida on kontrollitud mitme tarnija ja turu andmestiku alusel. Teie tegelik hinnapakkumine muutub vastavalt sertifitseerimistasemele, kogusele, piirkonnale ja nikli/vase lisatasule.Enne hindade võrdlemist esitage alati seisukord ja sertifikaat.
Tabelites kasutatud alusmaterjali eeldused:
- Kaubanduslik, NACE H1150D sertifikaadiga baar (EN 10204 3.1):5,00–7,00 $ / kg
- Aerospace AMS 5643 bar (täielik jälgitavus, UT, makrosöövitus):15,00–22,00 $ / kg
- Sepised (A705, töötlemata):10,00–22,00 $ / kgsõltuvalt sert
Ümar riba – meetri hind (kaubanduslik sertifitseeritud H1150D vs AMS)
|
Läbimõõt (mm) |
kg/m |
Äriline $/m |
AMS $/m |
|
44.45 |
12.1 |
$61–85 |
$182–266 |
|
50.8 |
16.2 |
$81–113 |
$243–356 |
|
76.2 |
36.8 |
$184–258 |
$552–810 |
|
101.6 |
64.7 |
$324–453 |
$971–1,423 |
|
127 |
100 |
$500–700 |
$1,500–2,200 |
|
203.4 |
261 |
$1,305–1,827 |
$3,915–5,742 |
Valmis komponent – hinnanguline maksumus (üksik tükk, kaubanduslik H1150D sertifikaat)
|
Komponent |
Toores suurus |
Toores kaal |
Materjal $ |
Hinnanguliselt valmis $* |
|
Klapi vars |
Ø44,45 × 450 mm |
5.5 kg |
$27–38 |
$120–180 |
|
Klapi vars (suur) |
Ø57 × 600 mm |
11.9 kg |
$60–83 |
$180–260 |
|
Pumba võll |
Ø76,2 × 2000 mm |
73.6 kg |
$368–515 |
$900–1,300 |
|
Pumba võll (raske) |
Ø101,6 × 3000 mm |
194 kg |
$970–1,360 |
$1,800–2,600 |
|
Kaevupea riidepuu sepis |
Ø250 mm, ~120 kg viimistlus |
~160 kg varu |
$1,600–3,520 |
$3,500–5,500 |
|
Torni / kapoti sepistamine |
Ø350 mm, ~300 kg viimistlus |
~380 kg varu |
$3,800–8,360 |
$8,000–13,000 |
Valmis hinnanguline=materjal + töötlemata/viimistletud töötlemine + H1150D kuumtöötlus + UT (ASTM A388) + 100% kõvaduse kontroll (ASTM E18) + EN 10204 3.2 MTR + keermestamine (API 7-2, kui see on asjakohane). Mehaaniline töötlemine / kvaliteedi tagamine lisab umbes 80–180 dollarit valmis kg kohta* sõltuvalt keerukusest.
Mis liigutab 17-4PH hinda?
- Seisukord:Seisukord A on odavaim (vananemine puudub). H1150D lisab teise vananemistsükli + kontrolli. H900 lisab kõige rohkem termilist töötlemist.
- Sertifitseerimine:3,1 → 3,2 lisab ~8–15%; NACE kontrollimine lisab testimise; AMS 5643 lisab reklaamidele 40–100%.
- Vorm:Baar on madalaim $/kg; sepised kannavad sepis + tootluspreemia; täppislihvitud varu lisab veelgi.
- Kogus:5-tonnine veski kuumus ületab 50 kg proovitellimust 20–40% kg kohta.
- Piirkond:Hiina päritolu kaubanduslik baar on umbes 20–40% madalam Euroopa/Põhja-Ameerika tasemest samaväärse kvaliteediklassi puhul.
Otsuste kontrollnimekiri – O&G jaoks 17-4PH määramine
1. Kas on olemas H₂S (hapu teenus)?Jah → täpsustageH1150D, väiksem või võrdne 33 HRC, NACE MR0175 / ISO 15156-3. Peatus. Ei → minge 2. juurde.
2. Kas see on avatud avamere / mereatmosfäärile?Jah →ära kasuta 17-4PHväliste varte jaoks; valige 25-7 dupleks, 6Mo või niklisulam. Ei → minge 3. juurde.
3. Juhi maksimaalne tugevus, mitte/kergelt söövitav?Jah → H900 ainult kuiva konstruktsiooni (mittemärgunud) riistvara jaoks. Muidu → 4.
4. Tugevuse + sitkuse tasakaal (klapi trimm, pumba võll, maahooldus)? → H1025.
5. Hapukas või maksimaalne SCC vastupidavus / madala temperatuuri sitkus? → H1150D.
6. Kasutustemperatuur üle ~315 kraadi või HPHT?→ astuge ülesInconel 718; 17-4PH on väljas.
7. Täpsustage standard ja versioon:ASTM A564 / A705 (või ASME SA-…); AMS 5643 ainult juhul, kui on nõutav kosmosesõiduki kvaliteedi jälgitavus.
8. Nõudke PO-s tingimust- "17-4PH" üksi on puudulik. Määrake sõnaselgelt H900/H1025/H1150D.
9. Nõua EN 10204 3.2 MTR + 100% kõvaduse kinnitust (ASTM E18)iga haputeenuse tellimuse puhul.
10. Nõua UT (ASTM A388) ja MPI (ASTM E709)sepistatud / kriitiliselt niisutatud osade jaoks.
11. Kinnitage keevitusprotseduur (kui keevitatud):keevitusjärgne vanandamine taastab HAZ-i tugevuse; kontrollida NACE kõvadust PWHT-järgses seisundis.
12. Kinnitage mõõtmete kokkutõmbumine:vananemine kahaneb ~0,04–0,06% (H900) ~0,09–0,12% (H1150). Toormasin seisukorras A, vanus, seejärel viimistlusmasin – või rakenda nihe.
KKK:
Kas 17-4PH on NACE MR0175 alusel hapu teenuse jaoks heaks kiidetud?
Jah, kuid ainult H1150D (topeltvanuse) seisundis, mille väärtus on väiksem või võrdne 33 HRC, NACE MR0175 / ISO 15156-3 järgi. H900, H1025 ja H1075 ei ole vastuvõetavad.
Milline 17-4PH tingimus vastab NACE nõuetele?
H1150D on tingimusteta aktsepteeritud. H1150 aktsepteeritakse igal üksikjuhul ainult juhul, kui kõvadus on kontrollitud Väiksem või võrdne 33 HRC. Kõik tugevamad (H900/H1025/H1075) diskvalifitseeritakse.
Kas 17-4PH saab kasutada avamere klapivarraste jaoks?
Ei soovita. Merekeskkonnas on välise kloriidi pinge-korrosioonipragunemine tõeline rike, mille puhul katmine ei peatu. Avamere varte jaoks kasutage 25-7 dupleksi, 6Mo või niklisulamit.
Milline on H₂S-teenuse maksimaalne kõvadus 17–4PH jaoks?
33 HRC, NACE MR0175 / ISO 15156-3 järgi. 100% haputeenindusosade kontrollimisest ASTM E18 - sertifikaatidest üksi ei piisa.
Kas H1150 on sama mis H1150D?
Nr H1150 on üks 4-tunnine vanandamistsükkel 621 kraadi juures (kõvadus 28–37 HRC, osaliselt üle NACE piiri). H1150D on topeltvanutatud (kaks järjestikust tsüklit) ja hoiab pidevalt 33 HRC või sellega võrdset – see on hapu teenuse jaoks määratud tingimus.
Milline ASTM-i spetsifikatsioon hõlmab 17-4PH baari nafta ja gaasi jaoks?
ASTM A564 / A564M (tüüp 630) varda, traadi ja kujundite jaoks; ASTM A705 sepistamiseks; ASTM A693 plaadi/lehe jaoks. ASME ekvivalendid on SA-564, SA-705, SA-693.
Milline API standard hõlmab kaevupea 17-4PH komponente?
API 6A reguleerib kaevupea ja jõulupuu seadmeid. API 6D hõlmab torujuhtme ventiile; API 7-2 hõlmab keermestatud ühendusi; API 14A hõlmab maa-aluseid kaitseklappe.
Kas saate keevitada 17-4PH klapivarsi?
Jah – erinevalt 410 martensiitsest roostevabast terasest on 17-4PH mõistlikult keevitatav. Keevitusjärgne vanandamine taastab HAZ-i tugevuse. Hapu teenuse puhul kontrollige NACE kõvaduse piire PWHT-järgses seisundis.
Milline temperatuuripiirang kehtib naftas ja gaasis 17-4PH kohta?
Umbes −40 kraadi kuni +315 kraadi pidev. Üle selle väheneb tugevus ja korrosioonikindlus; insenerid kolivad HPHT kaevude jaoks Inconel 718-sse.
Miks määrata hapu teenuse puhul H1150 asemel H1150D?
Kuna H1150 nimikõvadus (28–37 HRC) on osaliselt üle NACE ülemmäära 33 HRC. H1150D topeltvanandamine hoiab kõigis sektsioonides usaldusväärselt alla 33 HRC või sellega võrdne – ei mingit kuumuse-kuumuse hasartmängu.
Kui palju maksab 17-4PH kg 2026. aastal?
Kaubanduslik H1150D latt maksab umbes 5–7 dollarit kg kohta; AMS 5643 aerospace bar 15–22 $/kg; sepised 10–22 $/kg. Tingimus A on odavaim; vananemine ja sertifitseerimine lisavad kulusid.
Mis vahe on klapivarraste puhul 17-4PH ja 13Cr (410) vahel?
Mõlemad on martensiitsed, kuid 17-4PH on sademete suhtes karastatud (saagis ~725–1170 MPa vs. 410 ~550 MPa) ja palju keevitatavam. 410 viimistlusmaterjal hapuks kasutamiseks peab olema pehmel lõõmutatud kuni 22 HRC-ni; 17-4PH H1150D saavutab 33 HRC või sellega palju suurema tugevusega.
Kas 17-4PH vajab NACE sertifikaati?
Kolmanda osapoole NACE sertifikaati ei ole. Vastavus on tootja deklaratsioon, mida toetavad EN 10204 MTR-id, WPQR-id ja vastavusavaldus – kõik on jälgitav kuni tarnitud osani.
Kas 17-4PH saab Inconel 718 kaevupea teeninduses asendada?
Ainult alla ~315 kraadi ja mõõdukalt söövitavas, mitte-HPHT töös. Sellest kõrgemal või agressiivsetes hapu/HPHT kaevudes on Inconel 718 õige samm.
Millises suuruses on ümarlatt 17-4PH saadaval?
Laos umbes Ø 6 mm kuni 800 mm (ASTM A564), pikkused 3–6 m, mõõtu lõigatud. Sepised ulatuvad läbimõõduga 600 mm+. Kaaluandmed meetri kohta on toodud 6. jaos.
ViitedStandardid (autoriteetsed):
ASTM A564 / A564M – sademega kõvenevad roostevabast terasest latid, traat ja kujundid (tüüp 630)
ASTM A693 - sademekindlast roostevabast terasest plaat, leht ja riba
ASTM A705 / A705M – sademega kõvenevad roostevabast terasest sepised
ASME SA-564 / SA-693 / SA-705 – koodiga samaväärsed spetsifikatsioonid
AMS 5643 / AMS 5622 - Lennundusvarras ja sepised
NACE MR0175 / ISO 15156-3 - Haputeenuste kõvaduse piirid
NACE MR0103 / ISO 17945 - Varasemad seadmed
API 6A, API 6D, API 7-2, API 14A, API 20E
ASTM A388 (TÜ), ASTM E18 (kõvadus), ASTM E8/E23 (mehaaniline), ASTM E709 (MPI)
ET 10204 - Materjali testimise aruande tüübid (3.1 / 3.2)
Lisateave:
17-4PH roostevaba teras: täielik insenerijuhend
H900 vs H1025 vs H1150: millist tingimust peaksite täpsustama?
17-4PH Hind 2026: USD/kg vormi, seisukorra ja sertifikaadi järgi
17-4PH vs 316L: tugevus, korrosioon ja maksumus
17-4PH vs 15-5PH: millist PH roostevaba terast peaksite määrama?
Mehaaniline töötlemine 17-4PH: peksmise töö-karastus (tööriistad ja etteanded)







